PECNT LOGO

Kierownictwo PEC-u uczestniczyło w warsztatach pn.: „Ciepłownia Przyszłości” – Odkryj Geotermię

Kierownictwo PEC-u uczestniczyło w warsztatach pn.: „Ciepłownia Przyszłości” – Odkryj Geotermię

W dniach 13-15.11.2023 r. w miejscowości Żnin, kierownictwo PEC-u wzięło udział w  warsztatach pn.: „Ciepłownia Przyszłości” – Odkryj Geotermię.

Podczas prezentacji obszernych modułów prelegenci przekazali specjalistyczną wiedzę z zakresu geologii, wiertnictwa oraz ciepłownictwa.

Kolejną ważną kwestią warsztatów było zapoznanie uczestników z aspektami i uwarunkowaniami prawnymi  realizacji projektów geotermalnych.

Dodatkowo, poruszono również kwestię form finansowania i wsparcia w obszarach geotermii, zarówno w pierwszym etapie tzw. poszukiwawczym jak i inwestycyjnym związanym z budową ciepłowni oraz dystrybucją ciepła.

W gronie branżystów omówione zostały procedury formalno-prawne opracowań strategicznych w dążeniu do uzyskania koncesji na wydobywanie wód termalnych.

Podczas warsztatów, w obecności Prezesów i Dyrektorów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, omówiono podsumowanie II naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”, którego gmina Nowy Tomyśl wraz z pozostałymi 44 potencjalnymi beneficjentami jest uczestnikiem.

Obecnie wnioski znajdują się w opiniowaniu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a ich rozstrzygnięcie (wg. przewidywań) będzie miało miejsce w najbliższych miesiącach.

baner projektu "Ciepłownia przyszłości" - odkryj geotermię
UWAGA
1. Informujemy, że od 1 maja 2024 r. wchodzi zmiana zasad parkowania na parkingu. Więcej informacji znajduje się w aktualnościach.
2. PRZETARG NIEOGRANICZONY – 7-PN-S-2024 - remont i przebudowa odcinków sieci cieplnych na Os. Batorego w Nowym Tomyślu
Skip to content